Ankara Antlaşması Ingiltere *2021

Ankara Antlaşması Ingiltere AB-Türkiye Ortaklık Anlaşmasıdır. 12 Eylül 1963 tarihinde Ankara’da “Avrupa Ekonomik Topluluğu ile Türkiye arasında ortaklık oluşturan anlaşma” imzalanmış ve 1 Aralık 1964’te yürürlüğe girmiştir. Ankara Antlaşması Ingiltere, Taraflar arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin sürekli ve dengeli bir şekilde güçlendirilmesini ve aşamalı olarak bir gümrük birliğinin kurulmasını amaçlamaktadır. Ankara Antlaşması Ingiltere 3 aşamadan oluşmaktadır:

Hazırlık aşaması (+/- 5 yıl), bir gümrük birliğinin kurulmasını içeren bir geçiş aşaması (12 yıl), ve son aşama. Ankara Antlaşması ilk imzalandığında, Türkiye’nin 1959’da Avrupa Ekonomik Topluluğu’na katılma başvurusuna bir yanıt teşkil ediyordu; Ankara Antlaşması, katılım yolunda geçici bir adımı temsil ediyordu. Anlaşmanın 27. Maddesi, Avrupa Parlamentosu ile Türk Parlamentosu arasındaki temasları tanımladı. Ankara Antlaşması Ingiltere Ek Protokol, her iki tarafça 23 Kasım 1970 tarihinde Brüksel’de imzalandı.

Ankara Antlaşması Ingiltere Bitti mi?

Ankara Antlaşması Ingiltere Bitti mi? diye soracak olursak, antlaşma kapsamında kurulan Türk Avrupa Toplulukları Ortaklık Anlaşması (ECAA), Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi ve geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı. Birleşik Krallık, 1973’te Avrupa Birliği’ne katıldığında, bu anlaşmanın hüküm ve koşullarına otomatik olarak bağlı hale geldi. Birleşik Krallık’ın 31 Aralık 2020’de resmi olarak Avrupa Birliği’nden ayrılmasından sonra, Ankara Anlaşmasının tamamı artık Birleşik Krallık’ta geçerli olmayacak.

Böylece Ankara Antlaşması Ingiltere Bitti mi? sorusunun cevabı verilmiş olacak. İngiliz hükümeti, yerleşik ECAA çalışanlarına, ECAA işadamlarına ve onların aile üyelerine yerleşme haklarını genişletirken, ülkede halihazırda yerleşik olan ve iş yapan Türk işadamlarının haklarını koruma niyetini açıkladı. Bununla birlikte, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’ni hangi şartlar altında terk edeceğine ilişkin süregelen belirsizlik, halihazırda Birleşik Krallık’ta bulunan veya ülkeye girmek isteyen Türk vatandaşları açısından uzun vadede neler olabileceğini tahmin etmeyi zorlaştırmaktadır.

Ankara Antlaşması Ingiltere Son Durum

Ankara Antlaşması Ingiltere Son Durum da yeni başvurular kapanmıştır. Yalnızca 21 yaşın altındaki çocuklar (‘bakmakla yükümlü olunan çocuklar’) bu vize ile Birleşik Krallık’ta size katılmak için başvurabilir. Bir Türk İş Adamı olarak İngiltere’de kalma izniniz varsa, Türk İş Adamı vizenizi uzatmak için başvurabilirsiniz. Ankara Antlaşması Ingiltere vizesi, İngiltere’de yeni bir iş kurmak isteyen veya yerleşik bir işi yürütmek için İngiltere’ye gelmek isteyen 18 yaşın üzerindeki Türk vatandaşları içindir.

Ankara Antlaşması Ingiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ankara Antlaşması Ingiltere vizesi için gereksinimler nelerdir? Türk AT Ortaklık Anlaşması (‘ECAA’ veya ‘Ankara Anlaşması’) kapsamında Türk İş Adamı vizesine hak kazanmak için, Birleşik Krallık Vizeleri ve Göçmenlik Bürosunu Türk vatandaşı olduğunuz ve uygulanabilir bir iş kurmak; İşletmenizi kurmak için yeterli fon veya kendi varlığınızı ayıracaksınız;
İşletmeyi yürütmenin maliyetlerinden kendi payınıza düşen kısmı ödeyebileceksiniz; İşteki rolünüz gizli istihdam anlamına gelmeyecektir; Kâr payınız, başka bir işe ihtiyacınız olmadan veya kamu fonlarına güvenmenize gerek kalmadan sizi ve ailenizi desteklemek için yeterli olacaktır; Birleşik Krallık göçmenlik yasalarını ihlal ederek Birleşik Krallık’ta kalmadınız Mevcut bir ortaklığa veya şirkete katılmak istiyorsanız, şunları da göstermeniz gerekecektir: İşi yürütmede aktif bir rolünüz olacak; Hizmetlerinize ve yatırımınıza gerçekten ihtiyaç vardır. Karşılamanız gereken kesin gereksinimler, koşullarınıza bağlı olarak değişecektir. Ankara Antlaşması Ingiltere Sonuçları için Uzman tavsiyesi olarak bir göçmenlik avukatıyla konuşmak isteyebilirsiniz.

Ankara Antlaşması Ingiltere Iş Planı Örnekleri

Diğer formalitelere ve koşullara ek olarak, Birleşik Krallık’ta iş yapma niyetinizin “gerçek” olduğunu İçişleri Bakanlığı’na kanıtlamalısınız. Niyetiniz, vize başvurunuz ve diğer belgelerle birlikte sunmanız gereken bir Ankara Antlaşması Ingiltere Iş Planı Örnekleri ile doğrulanabilir. İçişleri Bakanlığı, vize başvurunuzu onaylamadan önce niyetlerinizin “gerçek” olup olmadığını ve iş planının ne kadar uygun ve pratik olduğunu belirlemek için iş planını dikkatlice gözden geçirecektir.

Bir iş planı geliştirmek idari bir yük gibi görünse de, başvuranların çoğu bir iş planının, stratejilerini nasıl uygulayacaklarını ve işi başarıya nasıl ulaştıracaklarını netleştirmeleri gerekir. Plan, bir açıklama sağlayacaktır, ancak aynı zamanda finansmanı güvence altına almak, yatırımcıları çekmek, büyümeyi desteklemek ve başarınız için net bir yol haritası sağlamak için de kullanılabilir. İngiltere pazarına girmek isteyen girişimciler, bir Ankara Antlaşması Ingiltere Iş Planı Örnekleri aracılığıyla önerilen çoklu hedefleri ciddiye almalıdır. Büyük bir İngiliz firmasının gelişimi için belirleyici olacak olan vize uygulamasının başarısı için sadece bir katalizör değil, aynı zamanda şirketin kısa ve uzun vadeli başarısı için kesinlikle katalizör olacaktır.

FAQ

Birleşik Krallık'ın 31 Aralık 2020'de resmi olarak Avrupa Birliği'nden ayrılmasından sonra, Ankara Anlaşmasının tamamı artık Birleşik Krallık'ta geçerli olmayacak.

İçişleri Bakanlığı, vize başvurunuzu onaylamadan önce niyetlerinizin "gerçek" olup olmadığını ve iş planının ne kadar uygun ve pratik olduğunu belirlemek için iş planını dikkatlice gözden geçirecektir. Bir iş planı geliştirmek idari bir yük gibi görünse de, başvuranların çoğu bir iş planının, stratejilerini nasıl uygulayacaklarını ve işi başarıya nasıl ulaştıracaklarını netleştirmeleri gerekir.

Yorum Yok