Almanya Haritası, Almanya Şehirleri Haritası, Almanya Eyaletleri Haritası *2021

Almanya haritası genel olarak bölgelere ayrılmıştır. Almanya haritası eyaletler ve şehirler olarak çok çeşitli yapıda dağılım göstermektedir. Şehirler eyaletlere göre sıralanmaktadır ve nüfusun yoğun olduğu yerler Almanya haritasında genelde büyük şehirlerdir. Almanya, 82 milyonu aşan nüfusu ile Avrupa Birliği’nin en büyük nüfusa sahip ülkesidir. Alman dili aynı zamanda Avrupa’da en çok anadili olan ülkedir. Almanya’da 16 federal eyalet vardır. Haritalara bakın ve Almanya’yı ne kadar iyi tanıdığınızı görün!

Almanya Haritasında Şehirler

Almanya haritası şehirler ve eyaletler olarak gösterilmektedir. Aşağıdaki Almanya haritasında Almanya’nın en büyük şehirleri ve nerede olduklarını görebilirsiniz. Almanya haritası çizimi için farklı renklerde bölgeler gösterilmiştir. Bu bölgeler kuzeyde Almanya haritası Hamburg ve Güneybatıda ise Almanya haritası Köln olarak gösterilmektedir. Detaylı şekilde aşağıdaki haritalardan bunları görebilirsiniz.

Almanya Haritasına Detaylı Bakalım

Almanya haritası detaylı olarak incelendiğinde nüfusun daha çok batı bölgelerde yoğunlaştığını fark edebilirsiniz. Doğu Almanya nüfus bakımından batıya göre daha dağınık ve seyrektir. Almanya haritası detaylı şekilde aşağıdaki resimlerden inceleyebilirsiniz. Almanya haritası Türkçe olarak da diğer resimlerimizi inceleyin.

Almanya Haritası Eyaletleri ve Almanya Komşuları

Almanya birçok eyalete bölünmüştür ve bu eyaletlerin kendi içlerinde yönetimleri vardır. Almanya haritası eyaletleri bölge bölge ayrılmıştır ve aşağıdaki haritalardan göreceğiniz gibi bu eyaletler sanki Almanya komşuları gibi haritada ayrı olarak gösterilmiştir. Almanya haritası ve komşuları da diğer resimlerde açıkça görülmektedir.

Almanya Nüfus ve Eyalet Yapısı

Federal Almanya Cumhuriyeti 357.000 km²’lik bir alana sahiptir ve bir federal eyalet olarak 16 federal eyalete bölünmüştür. Açık farkla en büyük federal eyalet 70.500 km²’lik alanıyla Bavyera‘dır ve onu ikinci ve üçüncü sırada Aşağı Saksonya (47.600km²) ve Baden-Württemberg (35.800 km²) izlemektedir. 34.100 km² ile dördüncü en büyük federal eyalet olan Kuzey Ren-Vestfalya, 18 milyon nüfuslu nüfusun açık ara en büyük oranına sahiptir. İki katından daha büyük olan Bavyera‘da sadece 12,5 milyon insan var ve Aşağı Saksonya yaklaşık 8 milyon nüfusa sahiptir.

Almanya Haritası ve Komşuları

FAQ

Almanya Haritasına baktığımızda Türklerin en yoğun olarak toplandığı bölgeler, Doğuda Berlin, Kuzeyde Hamburg ve çevresi batıda ise Köln civarı, güneyde ise Münih ve çevresi olarak söylenebilir.

Almanya Haritasında en fazla nüfus yoğunluğu batı bölgelerde Köln ve çevresindedir.

Almanya Haritasına göre komşular; kuzeyde Danimarka, doğuda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyde Avusturya ve İsviçre, güneybatıda Fransa ve Lüksemburg ve kuzeybatıda Belçika ve Hollanda'dır.

Yorum Yok